21 Ağustos 2015 Cuma

Farmasi BB Krem || Skin Perfecting Balm

Farmasi ürünleriyle yeni tanışıyor olduğum için, bir kaç ürününü  kullanıp yazım aşamasına yavaş yavaş geçmeye başlıyorum. Bu haftaki konuğum Farmasi 7 etkili BB Krem (tüm cilt tipleri için)


Geçen hafta, tam olarak deneyimleyip fikir beyan edecek seviyeye geldiğim True Color Lipstick 22 numarayı yazmıştım. Onun da yazısının linkini en aşağıya ekleyeceğim. Bu hafta da  BB Krem' inden bahsetmek istiyorum.


Farmasi BB Krem 7 etkili sloganı ile karşımıza çıkıyor, bakalım bu etkiler nelermiş?

Macademia özü ile gün boyu nem
Vitamin B3 ile doğal bir parlaklık
Yulaf özü ile besleyici ve onarıcı
SPF 15 ile güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruma
İpek protein ile ipeksi bir cilt
Kolajen ve argan yağı ile anti-aging etkisi
Eşitlenmiş renk görünümü

Son günlerde Instagram' dan takip eden arkadaşlarım cildimde bir bölgede oluşan pıtır pıtır sivilce topluluğundan haberdar :) Aynı zamanda ten ürünlerini fazla kullanma taraftarı olmadığımdan da. Tabi cildimde sivilce, sivilce lekeleri olduğu günlerde, bir de özel bir gün ise bir yere çıkacaksam bu tür ince yapılı ürünler benim için kurtarıcı oluyor. Kapatıcılık konusunu da bu sayede test etmiş bulunuyorum. Bence bir BB kreme göre fazla miktarda kapatıcı özelliğe sahip. Kapatıcılığı arttırmak istediğim bölgelere tekrar uyguladığımda da homojen bir şekilde dağılıp, beni üzmüyor.

Tüm cilt tipleri için uygun olduğu belirtiliyor. Ben karma bir cilde sahibim, hatta yaz aylarında kuru yanaklarım da normale dönüyor. Ben de bu ürünü yaz aylarında olduğumuz için çok sevdim. Gün içinde pudra ile üzerinden geçme gereği de duymadım, parlama gibi bir problemle karşılaşmadım. Bu demek oluyor ki, aslında bu BB Krem karma, karmadan yağlıya dönük ve yağlı ciltler için çok daha uygun bir BB krem. Çok kuru ciltler için, kurutup çizgileri ortaya çıkarabilir diye düşünüyorum ya da bol miktarda nemlendirme kapasitesi yüksek bir nemlendirici uygulamasından sonra tercih edebilirler.


Renk konusuna gelecek olursak bendeki renk light to medium, süt beyaz olmadığınız sürece bence açık tenlilerin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün. Yok ben çok açık tenliyim, fakat bu ürünü de denemek istiyorum diyorsanız, elinizdeki bir güneş kremi ile karıştırıp uygulama yaparsanız bu sorunun üstesinden geleceksinizdir. Ben de kış aylarında renginin koyu gelmeye başlayacağını düşünerek bu yöntemi kullanacağım :) Farmasi BB Krem pembe alt tonlu olmasına rağmen benim açık sarı tenimle iyi anlaştılar. Uygulamadan bir kaç dakika sonra cildimin rengini aldı. Gün içinde oksitlenme gibi bir sorun ile de karşılaşmadım, neredeyse 7-8 saate kadar uygulama yaptığınız gibi duruyor. En azından ben bu kadar saat deneyimleme fırsatı buldum :)

İçerik olarak da paraben konusuna önem verenler için bulunmuyor, fakat başka bir koruyucu madde bulunuyor. Diğer kozmetik markalarının içerikleri ile karşılaştırırsak bence çoğu mineral içerikli marka ile yarışabilir.

Son olarak da kokusuna ve cildimde bıraktığı kadifemsi etkiye bayıldım. Ağustos ayı katalogunda 24.50 TL. Bu ürüne ve daha fazlasına ulaşmak için sevgili Fulya' nın Instagram' ından iletişime geçebilirsiniz. Onun da linkini aşağıya bırakacağım.

Tıklanılabilir linkler:
Fulya' nın Instagram hesabı: farmasikozmetik_turkiye3 yorum:

 1. mor renklisini çok severek kullanıyorum..:-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet onu da görmüştüm katalogta :) Ben de bunu çok sevdim :)

   Sil
 2. farmasi ürünleri aşktır. şiddetle tavsiye ediyorum. www.farmasin.com

  YanıtlaSil